Okładka książki Julian Tuwim. Wielka księga wierszy. Abecadło rymów
  • Nowość

Julian Tuwim

Julian Tuwim. Wielka księga wierszy. Abecadło rymów

Oprawa twarda
54,90 zł
  • EAN: 9788327107596
  • ISBN: 978-83-271-0759-6
  • Format: 211x296
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Wspólne czytanie to sposób na pełne bliskości budowanie relacji z dzieckiem. Ponadczasowe utwory Juliana Tuwima od pokoleń kształtują wyobraźnię i wrażliwość. Są czytane najmłodszym nie tylko przed snem i w czasie zabawy, ale chętnie sięga się po nie również w przedszkolu i w szkole.
Księga zawiera najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima w układzie alfabetycznym, od Abecadła do Zosi Samosi. To klasyka polskiej poezji niezbędna w dziecięcej biblioteczce. „Idzie Grześ”, „Lokomotywa”, „Okulary”, „Rzepka”, „Słoń Trąbalski”, „Ptasie radio” i inne pełne humoru utwory zachęcą dzieci do aktywnego czytania, a dorosłym przypomną beztroskie dzieciństwo.
Zbiór wierszy wzbogacają wspaniałe ilustracje Marcina Bruchnalskiego.

„Ta książka to prawdziwy skarb w naszej bibliotece! Nie tylko zapewnia cudowne chwile rodzinnego czytania, ale także ma wiele dodatkowych walorów. Słuchanie wierszy to nie tylko doskonała zabawa, ale również świetny sposób na rozwój logopedyczny, poszerzanie słownictwa oraz ćwiczenie pamięci krótkotrwałej. Dla tych bardziej zapalonych, czytanie wierszy może być świetnym przygotowaniem do aktorstwa, rozwijającym wyobraźnię i kreatywność.” @magdasday

Julian Tuwim

Julian Tuwim

Poeta, satyryk i tłumacz, autor arcydzieł polskiej poezji dla dzieci, takich jak: „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Ptasie radio”, „Słoń Trąbalski”, „Zosia Samosia i inne wierszyki”, „Cuda i dziwy”, „Wiersze dla dzieci” oraz opowieści „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”. Jego wiersze dla dzieci, cenione za kunszt poetycki, łączenie liryzmu z dowcipem i błyskotliwość, są ponadczasowe.

Do najważniejszych zbiorów poetyckich dla dorosłych czytelników należą „Czyhanie na Boga”, „Sokrates tańczący”, „Siódma jesień”, „Wierszy tom czwarty” „Słowa we krwi”, „Treść gorejąca”, poemat satyryczny „Bal w Operze” oraz poemat liryczno-epicki „Kwiaty polskie”.

Julian Tuwim był współzałożycielem kabaretu literackiego Picador, a także współtwórcą grupy poetyckiej Skamander. Współpracował z pismami satyrycznymi „Cyrulik Warszawski” i „Szpilki” oraz kabaretami. Laureat licznych nagród, jego utwory przetłumaczono na wiele języków.

Polecamy również