Okładka książki Ala i emocje

Małgorzata Swędrowska

Ala i emocje

Oprawa twarda
39,90 zł
  • EAN: 9788327106360
  • ISBN: 978-83-271-0636-0
  • Format: 216x206
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Emocje to zagadki, Emocje to tajemnica, którą każdy człowiek przeżywa po swojemu. Dzieci żyją w świecie emocji i doświadczają ich codziennie.
Nauka nazywania emocji i odkrywania, jak działają w życiu, to jedno z ważniejszych zadań dzieciństwa.
Ta książka to zaproszenie do czytania i odkrywania świata emocji. Cztery opowiadania zawierają proste teksty. Wyrazy z pojedynczych zdaniach powtarzają się, by dziecko po jednokrotnym wysłuchaniu, mogło odtwarzać je z pamięci i w ten sposób uczyć się czytać całościowo. Ilustracje opowiadają więcej niż tekst. Dodatkowe pytaniamogą być wstępem do rozmowy z dzieckiem o emocjach.

“Nazywanie emocji i odkrywanie złożoności świata uczuć daje wiedzę o sobie samym i o innych ludziach.” Małgorzata Swędrowska

“Metoda naturalnej nauki czytania polega na tym, że dziecko najpierw uważnie słucha zdań czytanych przez dorosłego, obserwuje ilustracje i szczegółowo je analizuje, by wzmocnić przekaz słowa, a potem samo „odczytuje” zdania, wykorzystując własną pamięć. Tak rodzi się w dziecku przekonanie, że umie czytać, oraz rozkręca się jego motywacja wewnętrzna.” Małgorzata Swędrowska

Małgorzata Swędrowska

Małgorzata Swędrowska

Małgorzata Swędrowska – przyjaciółka dzieci i książek. Pedagożka w okularach Korczaka. Pisze książki edukacyjne, związane z naturalną nauką czytania w zabawie i odkrywaniu tajemnic języka polskiego. Publikuje dla nauczycieli i bibliotekarzy. Spotyka się z rodzicami, by rozmawiać o tym, jak rozkochać dzieci w czytaniu i w książkach. Opracowała koncepcję czytania wrażeniowego. Uwielbia być w drodze… na spotkanie autorskie, na warsztaty z dziećmi i dorosłymi, na szczyt góry, na wakacyjny odpoczynek.

Polecamy również