Okładka książki Śmieciogród

Ola Woldańska-Płocińska

Śmieciogród

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327104427
  • ISBN: 978-83-271-0442-7
  • Format: 235x305
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Nie chcemy, żeby Ziemia każdego dnia stawała się coraz większym Śmieciogrodem…
Możemy pomagać planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci.
Przekonaj się – to łatwe!

Kontynuacja serii, w której do tej pory ukazała się książka o prawach zwierząt Zwierzokracja. Autorka bierze na warsztat inny ważny dla świata temat: śmieci, niemarnowania, zero waste, ekologii i dbania o Ziemię.

Śmieciogród składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi i zabawnymi ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek. Książka w ciekawy sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o historii opakowań (od tych naturalnych po syntetyczne) oraz o tym, co możemy zrobić teraz, metodą małych kroków, by uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem.

Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo działalność dwóch organizacji, które dbają o czystość naszej planety: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie.

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o losy zwierząt i Ziemi. Sama wdraża w swoje życie praktykę zero waste, ogranicza używanie plastiku, stosując metodę „baby steps”.

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska – pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie w latach 2010-2021 była asystentką w Pracowni Projektowania Opakowań. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, ulotek, map i książek, nie tylko dla dzieci. Od kilku lat projektuje dla miasta Poznania. W ramach tej współpracy ukazały się między innymi mapy poznańskich dzielnic: Śródka i Jeżyce oraz ulicy św. Marcin. Do tej pory w Polsce i za granicą ukazało się kilkadziesiąt książek z ilustracjami jej autorstwa, w tym kilkanaście książek autorskich. W ostatnich latach dla wydawnictwa Papilon napisała i zilustrowała serię książek dotyczących tematów ważnych społecznie: „Zwierzokracja” (2018), „Śmieciogród”(2019), „Smakologia” (2020), „Klimatomierz”(2023). W 2018 roku „Zwierzokracja” została wybrana Najlepszą Książką Dziecięcą 2018 w konkursie „Przecinek i Kropka” a w 2020 roku „Smakologia” otrzymała nagrodę główną w kategorii Książka dziecięca i młodzieżowa w konkursie Polish Graphic Design Awards. Uwielbia szparagi i świnki morskie. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.

Polecamy również