Okładka książki Cała Polska czyta dzieciom. O smoczku, piekarzu i kosmicie bez stażu

Beata Majchrzak

Cała Polska czyta dzieciom. O smoczku, piekarzu i kosmicie bez stażu

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327107244
  • ISBN: 978-83-271-0724-4
  • Format: 211x266
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

W piekarni pana Pietruchy psuje się piec, który piekł jak smok, i zjawia się smok, który potrafi piec. A to dopiero początek historii! Perypetie wyrazistych bohaterów zaskakują z każdym kolejnym rozdziałem…
Trzymająca w napięciu opowieść ze szczyptą dreszczyku i czułości – o tym, że pomaganie innym, porozumienie i współpraca zawsze są nieziemsko ważne.

Książka nagrodzona w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę
dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z wydawnictwami Papilon, Literatura i HarperKids, pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej, przy finansowym wsparciu Partnerów Konkursu – Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.
Jury Konkursu pod przewodnictwem prof. dr hab. Joanny Papuzińskiej, nawiązując do najwyższych standardów literackich wyznaczonych przez jego Patronkę, wybrało spośród 346 nadesłanych prac i nagrodziło teksty o wysokim poziomie artystycznym i etycznym, które
z pełnym przekonaniem można polecać do czytania dzieciom i młodzieży.
Więcej informacji o książkach nagrodzonych w Konkursie im. Astrid Lindgren:
www.calapolskaczytadzieciom.pl/konkurs-astrid-lindgren

Beata Majchrzak

Beata Majchrzak

W dzieciństwie marzyła o zostaniu chirurgiem i z radością kolekcjonowała zdjęcia z operacji. Została jednak nauczycielką angielskiego i kolekcjonuje… sukcesy uczniów. Wykształciła ich skutecznie całe tłumy.

Niepoprawna optymistka, zawsze cieszy się z tego, co ma i stara się cenić rzeczy zwykłe i małe.

Bardzo praktyczna i konsekwentna mama trójki dzieci, której w wolnych chwilach zdarza się pisać książki dla najmłodszych. Uwielbia skandynawskie kryminały, ambitne filmy i dobrą muzykę. Nie wyobraża sobie życia bez swoich bliskich, czekolady i kawy. Wśród zamętu i trudności życia stara się zachować spokój, wierność swoim przekonaniom i otwartość na potrzeby innych – lubi dyskutować, argumentować, poznawać inne punkty patrzenia na życie – po prostu być z ludźmi. Przy kawałku tortu bezowego i dużym kubku kawy żaden temat nie jest straszny, a każdy problem da się rozwiązać.

Polecamy również