Okładka książki Masz to we krwi. Choroby autoimmunologiczne. Objawy, wskazówki, diety. Hashimoto, cukrzyca typu I...

Natalia Czekalska
Paulina Ihnatowicz
Emilia Ptak

Masz to we krwi. Choroby autoimmunologiczne. Objawy, wskazówki, diety. Hashimoto, cukrzyca typu I...

Oprawa miękka
39,90 zł
  • EAN: 9788327126597
  • ISBN: 978-83-271-2659-7
  • Format: 152x233
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Poradnik dla osób zmagających się z chorobą autoimmunologiczną oraz dla wszystkich, którzy poszukują przyczyn swego złego samopoczucia i podejrzewają, że mogą cierpieć na chorobę z autoagresji.
Napisany przez dietetyczki kliniczne, które same zmagają się ze schorzeniami autoimmunologicznymi. Pomoże ustabilizować parametry i uzyskać stan remisji.
Odpowiada na pytania:
– Czym są choroby autoimmunologiczne?
– Jakie są ich przyczyny i objawy?
– Jakie badania warto wykonać, chorując lub podejrzewając u siebie takie schorzenie?
– Jak wspomagać powrót do zdrowia?
– Jaką dietę i suplementację warto stosować?
– Czy gluten naprawdę szkodzi?
– Jaki wpływ na chorobę autoimmunologiczną mają jelita?
– Jaka aktywność fizyczna jest zalecana dla osób chorych?

Natalia Czekalska

Natalia Czekalska

Dietetyczka, ukończyła studia na kierunku dietetyka w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Studium Dialogu Motywującego. Trenerka personalna i instruktorka fitness. Prowadzi konsultacje dietetyczne dla osób z chorobami autoimmunologicznymi.  Uczestniczy w wielu szkoleniach i konferencjach z zakresu żywienia oraz aktywności fizycznej. Zwolenniczka rozsądnego podejścia do tematu odżywiania. Uważa, że wprowadzanie zmian małymi krokami jest znacznie skuteczniejsze niż stosowanie się do rygorystycznych zaleceń i diet. Szczególnie interesuje się wpływem psyche na stan zdrowia. Prywatnie mama bardzo energicznego Michałka, miłośniczka czytania książek oraz spacerów po lesie.

Paulina Ihnatowicz

Paulina Ihnatowicz

Dietetyczka ze specjalnością dietetyka kliniczna oraz sportowa z ponad 10-letnim doświadczeniem. Współwłaścicielka poradni SanDiet. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku dietetyka w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Uzyskała również tytuł licencjata na kierunku administracja zdrowiem publicznym. Obecnie kończy doktorat z zakresu żywienia. Wspólniczka marki Health Labs Care. Szczególnie interesuje się przypadkami chorób autoimmunologicznych, zwłaszcza chorobą Hashimoto, ponieważ sama choruje. Prowadzi w poradni wiele znanych osób. Prywatnie jest pasjonatką jazdy konnej i boksu. Mama małej Tosi.

fot. Polina Kuhai

Emilia Ptak

Emilia Ptak

Emilia Ptak – dietetyczka kliniczna z ponad 10-letnim doświadczeniem. Właścicielka poradni SanDiet. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku dietetyka w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy ze specjalnością dietetyka kliniczna oraz sportowa. Cały czas się dokształca i korzysta z doświadczeń specjalistów, z którymi współpracuje. Prowadzi szkolenia z zakresu dietetyki klinicznej, webinary edukacyjne, tworzy e-booki, aktywnie uczestniczy w konferencjach branżowych, pisze artykuły do czasopism. Szczególnie interesuje się chorobami związanymi z osłabieniem układu immunologicznego oraz chorobami jelit. Jest znana z prowadzenia tzw. trudnych przypadków, czyli pacjentów źle zdiagnozowanych, z załamaniami motywacji. Jej znak rozpoznawczy to pasja, ciągły rozwój i zaangażowanie w pracę. Prywatnie mama małej Amelki i miłośniczka zdrowej kuchni oraz filozofii work-life balance.

Polecamy również