Okładka książki Poradnik małego skauta

Marcin Przewoźniak

Poradnik małego skauta

Oprawa miękka
39,90 zł
  • EAN: 9788327106094
  • ISBN: 978-83-271-0609-4
  • Format: 176x226
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Jak być dzielnym-samodzielnym?

Oto poradnik dla dzieci, który odpowiada na to pytanie. W przystępny i dowcipny sposób pomaga radzić sobie w codziennych i niecodziennych sytuacjach. Uczy, jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Zachęca do zdobywania nowych umiejętności.

Niezbędnik dzielnych łowczyń i łowców przygód!

Porady, informacje, ciekawostki. Jak posprzątać pokój, jak być dobrą koleżanką, dobrym kolegą, jak posługiwać się kompasem, jak rozpoznawać tropy zwierząt, jak zbudować szałas, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznać kierunek marszu i wiele innych…

„Poradnik małego skauta”:
• uczy samodzielności
• pomaga być koleżeńskim i pomocnym
• podpowiada sposoby na zdobycie różnych „sprawności”
• ćwiczy odpowiedzialność

Książka podzielona na 6 części (m.in. „Na wycieczce i na wakacjach”, „W szkole i po szkole”, „Jak się nie zgubić”). W każdej części kilka do kilkunastu rozdziałów (m.in. „Jak przejść przez jezdnię i przeżyć na ruchliwej ulicy”, „Jak się nie zgubić w tłumie”, „Jak być wzorowym gościem”).
Rozdziały zawierają zabawnie opisane w tekście głównym sytuacje i porady, a także specjalnie wyróżnione w ramkach wskazówki typu „Uważaj na…” czy „Zapamiętnik”. Kluczowe umiejętności podkreślone są śmiesznymi wierszykami.
Tekstowi towarzyszą kolorowe ilustracje i fotografie pomagające np. rozpoznać rodzaje chmur i przewidzieć pogodę.
Książka wyróżniona w konkursie Małego Donga, organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.

Marcin Przewoźniak

Marcin Przewoźniak

MARCIN PRZEWOŹNIAK

Debiutował na łamach tygodnika „Pentliczek” w 1992 roku i pisanie do tej pory mu nie przeszło. Jest autorem popularnych książek takich jak: „Poradnik Małego Skauta”, „Poradnik Małego Patrioty”, „Trzy przystanki do teatru” czy „Wielka Encyklopedia Krasnoludków”. Autor od czasu do czasu tłumaczony na języki obce, a czasem nagradzany (Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego za „Puk, puk! Zastałem króla?”) lub nominowany (nominacja do Nagrody Literackiej Hestii za „Mama w occie. Zabójcze pierogi”). Od lat związany ze środowiskiem szkoły i teatru „Łejery”, dla którego pisze piosenki i utwory sceniczne.

Nie znosi nudnych książek, dlatego sam stara się pisać takie, przy których dobrze będzie się bawić i młody czytelnik i jego nieco starsza rodzina. Prywatnie pasjonat motoryzacji, fotografii, podróżowania i gotowania – w dowolnej kolejności.

Polecamy również