Okładka książki Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Anna Czerwińska-Rydel

Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi

Książka sztywnostronicowa
49,90 zł
  • EAN: 9788327105752
  • ISBN: 978-83-271-0575-2
  • Format: 220x310
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Czy to prawda, że mózg pracuje nawet wtedy, gdy śpimy? Czy wiesz, że powtarzanie sprzyja zapamiętywaniu? Gdzie znajdują się szare komórki? Czy emocje można zobaczyć?
Dlaczego głowa jest twarda?

Zabawny duet ekspertów – Profesor Mądralski i Kogut Piejak – bierze bod lupę MÓZG, by odpowiedzieć na każde pytanie!
Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się, jak dbać o swoje zdrowie i jak funkcjonuje jego ciało.

Dzięki książce dowie się, z jakich części składa się mózg, dlaczego jest taki ważny i za co odpowiada. Przekona się, że nawet emocje mają wiele wspólnego z mózgiem. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśnia pojęcia, takie jak zmysły, pamięć, empatia czy świadomość.
Mózg! Co w głowie siedzi to edukacja z humorem, opatrzona ilustracjami z całym mnóstwem szczegółów. A wszystko to w trwałej i bezpiecznej kartonowej formie z zaokrąglonymi narożnikami.

W serii:
Kłap! Co w zębach zgrzyta
Mniam! Co w brzuchu burczy

Anna Czerwińska-Rydel

Anna Czerwińska-Rydel

Anna Czerwińska-Rydel, pisarka, z wykształcenia muzyk i pedagog, autorka licznych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży o tematyce biograficznej historycznej, muzycznej i społecznej, na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Kawaler Orderu Uśmiechu oraz członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach („Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie”, „Moja babcia kocha Chopina”, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie”, „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku”, „Mój brat czarodziej” – opowieść o Julianie Tuwimie, „Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim, „Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim, „Fotel czasu” opowieść o Aleksandrze Fredrze, „W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim”, „Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i fabryce czekolady”, „Słońcem na papierze” opowieść o Kornelu Makuszyńskim, „Sto tysięcy kartek. Opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim”, „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”, „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, „Drzwi. Opowieść o Świętym Wojciechu”, „Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz”, „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”, „Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim”, „Gen i już. Opowieść o Stefanie Banachu”, „Mgnienie oka. Opowieść o Danielu Chodowieckim”)

Autorka książek popularno-naukowych dla najmłodszych. W tej serii dotychczas ukazało się: „Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta”, „Wiem i ja. Mniam! Co w brzuchu burczy”, „Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi”.

Polecamy również