Okładka książki Od...do. Co i jak zmienia się w przyrodzie

Liliana Fabisińska

Od...do. Co i jak zmienia się w przyrodzie

Książka sztywnostronicowa
49,90 zł
  • EAN: 9788327105783
  • ISBN: 978-83-271-0578-3
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Dzieci pytają: Co? Jak? Dlaczego?
Seria Od…do odpowiada.

Gdzie na Ziemi dzień i noc trwają po pół roku? Jak powstaje chmura? Czy wszystkie płatki śniegu są takie same? Skąd się wziął węgiel? Dlaczego wulkan wybucha?

Pokazujemy i objaśniamy, co i jak zmienia się w świecie przyrody.
Pytajcie śmiało!

dzień i noc pory roku deszcz burza tęcza śnieg lód rzeka sól kamienna bursztyn węgiel wulkan atol

W serii:
Od…do. Co i jak rośnie w świecie przyrody
Od…do. Jak powstają różne rzeczy
Od…do. Jak rosną zwierzęta blisko nas

Liliana Fabisińska

Liliana Fabisińska

Liliana Fabisińska – pedagożka (z nieustannie rozgrzebanym doktoratem o przyjaźni w literaturze dziecięcej), kryminolożka, dziennikarka, nauczycielka akademicka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. A także sztuk teatralnych, scenariuszy i słuchowisk. Laureatka wielu nagród, stypendystka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury. Jeśli akurat nie czyta, nie pisze, nie lepi kolaży ani garnków, prawdopodobnie jest w drodze do Włoch. Wraca tam nieustannie i wykorzystuje każdą okazję, by czmychnąć choćby na kilkanaście godzin, choćby na jedną kawę.

Uwielbia pływać, pracować nocą i prowadzić samochód. Oddałaby ćwierć duszy za czereśnie i szparagi. Kocha psy i zatrzymuje się nawet w biegu, żeby z nimi chwilę porozmawiać. W życiu boi się chyba tylko os i szerszeni.

Kiedy miała cztery lata, dostała od babci pierwszy zegarek i dobrą radę: Przesuń wskazówki o kwadrans, żeby nigdy się nie spóźniać. Wskazówki ma przesunięte do dziś… ale ciągle się spóźnia. Może dlatego, że robi sto rzeczy naraz. I, jako niepoprawna optymistka, wierzy, że tym razem na pewno już zdąży…

Polecamy również