Okładka książki Mord nocy letniej
  • Bestseller

Agatha Christie

Mord nocy letniej

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327164292
  • ISBN: 978-83-271-6429-2
  • Format: 135x205
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Królowa kryminału w wakacyjnej odsłonie!

Sięgnijcie po wyśmienitą kolekcję gorących opowiadań, które rozpalają emocje do czerwoności.

Latem bowiem wraz ze wzrostem temperatury rośnie też potencjał zła. Od Kornwalii po Riwierę
Francuską, od delfickich świątyń po angielskie wiejskie domy słynne postacie stworzone przez
Christie niestrudzenie rozwiązują najbardziej skomplikowane zagadki kryminalne.

Gdy praży letnie słońce, warto rozłożyć leżak, otworzyć książkę i śledzić nieprawdopodobne zwroty akcji, które serwuje niedościgniona Agatha Christie.

Okładka książki Agatha Christie

Agatha Christie

Agatha Christie – urodziła się 15 września 1890 r. w Anglii. W wieku 11 lat, po śmierci ojca, zaczęła jeździć z matką po świecie. Był to początek jej życiowej pasji – po­dró­żowania. W czasie pierwszej i drugiej wojny światowej pracowała w aptekach – stąd jej znakomita znajomość trucizn.
Pierwszą powieścią z postacią słynnego detektywa Herkulesa Poirota była Tajemnicza historia w Styles, wydana w 1920 r. Z biegiem czasu sympatia autorki do detektywa malała, kochali go jednak czytelnicy. Był tak popularny, że w 1975 r. po ukazaniu się książki Kurtyna, w której Poirot ginie, „New York Times” opublikował klepsydrę.
Agata Christie wydała ponad 80 kryminałów, sześć powieści obyczajowych pod pseudonimem Mary Westmacott, dwie książki o swoich podróżach (Opowiedz, jak tam żyjecie; Moja podróż po Imperium) oraz Autobiografię.
Jej utwory przetłumaczono na około 100 języków i wydano w ilości ponad 2 mld eg­zemplarzy. W księdze Guinnessa figuruje jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów. Większość twórczości Christie została sfilmowana. Na podstawie jej dzieł powstały też sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry komputerowe. Pisarka zmarła 12 stycznia 1976 r.

Polecamy również

Bestsellery