Okładka książki Ala ma kota. Naturalna nauka czytania

Małgorzata Swędrowska

Ala ma kota. Naturalna nauka czytania

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327106438
  • ISBN: 978-83-271-0643-8
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Książka do nauki czytania.

Naturalna nauka czytania opiera się na wywołaniu w dziecku radosnego przeżycia związanego ze wspólnym czytaniem. Małe dziecko słucha tekstu, patrzy na ilustracje, odpowiada na pytania, a następnie spontanicznie powtarza określone słowa i przy okazji je zapamiętuje.
Tak rodzi się chęć poznawania liter, wyrazów oraz motywacja do samodzielnego czytania.

Książka zawiera krótkie opowiadania zbudowane z prostych zdań oraz zadania zachęcające dzieci do aktywnego uczestnictwa w lekturze.

Autorka – Małgorzata Swędrowska – to pedagożka, przyjaciółka dzieci i książek, mama dwóch córek i dwóch synów, twórczyni koncepcji czytania wrażeniowego.

Naturalna nauka czytania – znakomita na starcie!

Małgorzata Swędrowska

Małgorzata Swędrowska

Małgorzata Swędrowska – przyjaciółka dzieci i książek. Pedagożka w okularach Korczaka. Pisze książki edukacyjne, związane z naturalną nauką czytania w zabawie i odkrywaniu tajemnic języka polskiego. Publikuje dla nauczycieli i bibliotekarzy. Spotyka się z rodzicami, by rozmawiać o tym, jak rozkochać dzieci w czytaniu i w książkach. Opracowała koncepcję czytania wrażeniowego. Uwielbia być w drodze… na spotkanie autorskie, na warsztaty z dziećmi i dorosłymi, na szczyt góry, na wakacyjny odpoczynek.

Polecamy również