Okładka książki To są smaki świata
  • Nowość

Liliana Fabisińska

To są smaki świata

Oprawa twarda
44,90 zł
  • EAN: 9788327104397
  • ISBN: 978-83-271-0439-7
  • Format: 242x276
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Apetyczna książka pełna smaków, potraw, ciekawostek, zwyczajów i przepisów z 28 krajów na różnych kontynentach!
Skąd pochodzi syrop klonowy? Co ląduje na patelni w Indiach? Z czego robi się falafele? Gdzie uprawia się komosę ryżową? Jak przygotować onigiri?
Wszystko o tym, co jedzą, jak jedzą, w jaki sposób przyrządzają dania ludzie na świecie. Dla małych i dużych, którzy kochają podróżować, odkrywać wyjątkowe miejsca, poznawać pyszne przysmaki.
Mapa świata pomaga umiejscowić opisywane lokalizacje. Dodatkowe zadania ułatwiają zapamiętanie faktów i ćwiczą spostrzegawczość. Przepisy pozwalają odtworzyć smak popularnych potraw z menu różnych krajów. Wspólne czytanie zabawnych tekstów i oglądanie smakowitych, pełnych detali ilustracji może być pretekstem do rozmowy z dzieckiem o różnorodności.
Książka w radosny sposób uczy akceptacji i otwartości na świat. Bo inaczej znaczy wyjątkowo!

Liliana Fabisińska

Liliana Fabisińska

Liliana Fabisińska – pedagożka (z nieustannie rozgrzebanym doktoratem o przyjaźni w literaturze dziecięcej), kryminolożka, dziennikarka, nauczycielka akademicka, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. A także sztuk teatralnych, scenariuszy i słuchowisk. Laureatka wielu nagród, stypendystka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury. Jeśli akurat nie czyta, nie pisze, nie lepi kolaży ani garnków, prawdopodobnie jest w drodze do Włoch. Wraca tam nieustannie i wykorzystuje każdą okazję, by czmychnąć choćby na kilkanaście godzin, choćby na jedną kawę.

Uwielbia pływać, pracować nocą i prowadzić samochód. Oddałaby ćwierć duszy za czereśnie i szparagi. Kocha psy i zatrzymuje się nawet w biegu, żeby z nimi chwilę porozmawiać. W życiu boi się chyba tylko os i szerszeni.

Kiedy miała cztery lata, dostała od babci pierwszy zegarek i dobrą radę: Przesuń wskazówki o kwadrans, żeby nigdy się nie spóźniać. Wskazówki ma przesunięte do dziś… ale ciągle się spóźnia. Może dlatego, że robi sto rzeczy naraz. I, jako niepoprawna optymistka, wierzy, że tym razem na pewno już zdąży…