Okładka książki Rośliny domowe. Poradnik dla dzieci

Lenka Chitylova
Marta Gargulakova

Rośliny domowe. Poradnik dla dzieci

Oprawa twarda
44,90 zł
  • EAN: 9788327106735
  • ISBN: 978-83-271-0673-5
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Dzięki nim poczujesz się jak w zaczarowanym ogrodzie, lesie lub nawet dżungli. Ich obecność uspokaja oraz relaksuje, a opieka nad nimi może stać się pasją na całe życie. O czym mowa? Oczywiście o roślinach domowych.

W tej książce znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć, by rośliny domowe pięknie rosły. Nauczysz się je rozpoznawać, pielęgnować oraz przesadzać. Będziesz nie tylko zajmować się swoimi ulubieńcami, ale także dzielić się nimi z przyjaciółmi. A jeśli pojawią się problemy, poradnik podsunie ci kilka rozwiązań. Otwórz więc książkę i postaw pierwsze kroki w świecie roślin domowych!

Książka dla dzieci, która krok po kroku, w czytelny i zachęcający sposób pokazuje, jak troszczyć się o „domowy ogródek”.
Opieka nad roślinami uczy odpowiedzialności, planowania i uważności.

Słowniczek miłośnika roślin

W książce, oprócz pięknych ilustracji i wartościowych porad, znajdziesz wyjaśnienia pojęć, które każdy miłośnik roślin znać powinien. Czy wiesz, co oznacza każde z nich?

Rok rośliny domowej

Czy wiesz, że z porami roku zmienia się sposób pielęgnacji roślin? To, co roślina lubiła wiosną, nie będzie już jej odpowiadać jesienią. Musisz więc zmienić jej stanowisko, dostosować intensywność i częstotliwość podlewania oraz podejmować właściwe decyzje w zależności od tego, jak reaguje ona na zmiany. W książce znajdziesz ściągawkę, jak w ciągu roku dbać o swoją roślinę. Możesz ją też pobrać klikając w obrazek poniżej.

Rok rośliny z książki