Okładka książki Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha

Jarosława Łytwyn

Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha

Oprawa miękka
42,90 zł
  • EAN: 9788327164025
  • ISBN: 978-83-271-6402-5
  • Format: 135x205
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Co może przynieść internetowa znajomość z młodą, piękną cudzoziemką? Oczywiście miłość na całe życie! Jest o tym przekonany czterdziestotrzyletni Klaus Otto Bach – spokojny mieszkaniec niemieckiej Kilonii, amator dobrego piwa i damskich rajstop, wykonujący jakże pożyteczny zawód elektryka. Niestety, kobieta na całe życie nagle znika, przestaje odpowiadać na wiadomości. Klaus rzuca wszystko i wyrusza do dalekiej Ukrainy, by odnaleźć obiekt swoich westchnień. Nieokiełznana ojczyzna ukochanej co rusz go zaskakuje. Stateczny niemiecki elektryk albo się dziwi, albo mierzy z drwinami pod swoim adresem. A los rzuca mu kolejne wyzwania i piętrzy przeszkody. Jednak ten dzielny donkiszot naszych czasów nie rezygnuje z poszukiwań swej dulcynei. W końcu los okazuje mu litość i daje słodką chwilę szczęścia, a czytelnikowi – najbardziej nieoczekiwane ze wszystkich możliwych zakończeń.
Tak, będzie całkiem wesoło.

* * *

„To nie tylko udana powieść, ale także gotowy scenariusz do tragikomicznego
i nieco erotycznego serialu. Mam tylko nadzieję, że jego bohater nie zostanie kolejnym prezydentem.”

ANDRIJ LUBKA
ukraiński prozaik i poeta

„Nie zrozumiemy w pełni Ukraińców, jeśli nie poznamy ich poczucia humoru. A w tym celu najlepiej sięgnąć po Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha.”

RYSZARD KUPIDURA
ukrainista, tłumacz

* * *

Jedna z najlepszych ukraińskich powieści 2021 roku. Tytuł znalazł się na długiej liście
nagrody „Espresso Wybór Czytelników” za 2021 rok oraz na długiej liście nagrody „Książka Roku BBC Ukraine 2021”

* * *

JAROSŁAWA ŁYTWYN jest autorką pięciu powieści i laureatką wielu prestiżowych ukraińskich konkursów literackich. Większość życia spędziła w ukraińskim mieście Biała Cerkiew. Obecnie mieszka we Wrocławiu. Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha jest jej debiutem na rynku polskim.

Jarosława Łytwyn

Jarosława Łytwyn

Jest autorką pięciu powieści i laureatką wielu prestiżowych ukraińskich konkursów literackich. Większość życia spędziła w ukraińskim mieście Biała Cerkiew. Obecnie mieszka we Wrocławiu. „Rok rozpusty Klausa Ottona Bacha” jest jej debiutem na rynku polskim.

Polecamy również

Bestsellery