Okładka książki Nowy świt. Między jeziorami tom 3
  • Bestseller

Magdalena Wala

Nowy świt. Między jeziorami tom 3

Oprawa miękka
42,90 zł
  • EAN: 9788327165220
  • ISBN: 978-83-271-6522-0
  • Format: 143x210
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Jesień 1945 roku. Polacy zajmują Prusy Wschodnie, a dla ich mieszkańców rozpoczyna się czas wysiedleń.

Amalia wydostała się z bydlęcego wagonu, którym wywożono Niemców i Mazurów na zachód. Udało się to dzięki interwencji Piotra – mężczyzna skłamał, że są małżeństwem. Kobieta rozpoczyna więc nowe życie, podając się za żonę Polaka. Rozdarta między miłością do mężczyzny a miłością do rodziny, zadręcza się niepokojem o przebywającą w Niemczech córeczkę oraz pozostawioną w Schönwalde siostrę.
Komuniści, którym udaje się przejąć władzę w Polsce, dążą do weryfikacji narodowościowej autochtonów, co sprawia, że nie jest łatwo być Mazurką w powojennym świecie. Życie byłoby prostsze, gdyby Amalia zadeklarowała polską narodowość, do czego namawia ją ukochany.
Jakich wyborów dokona? Czy zobaczy jeszcze córkę? I czy zdołają z Piotrem ocalić łączące ich uczucie?

Finałowy tom przejmującej serii Magdaleny Wali.

Magdalena Wala

Magdalena Wala

Magdalena Wala – mysłowiczanka, nauczycielka historii w szkole pod­stawowej i pisarka szczególnie zainteresowana popularyzacją historii społecznej. Zadebiutowała w 2015 roku powieścią Przypadki pewnej desperatki. Jest także autorką cykli powieściowych DAMY I BUNTOWNICZKI oraz ZA ZAKRĘTEM, komedii Mów mi Katastrofa! i romansu historycznego Rzymskie odcienie miłości. Niedawno ukazały się jej powieś­ci historyczno-obyczajowe: Klątwa ruin, Pani z wieży, Duchy kurhanów, Skradzione życie oraz pierwszy tom serii MIĘDZY JEZIORAMI. W wolnych chwilach sporo czyta i podróżuje, szukając inspiracji do kolejnych książek.

fot. Mariusz Lizon

Polecamy również

Bestsellery