Okładka książki 19 stopni

Millie Bobby Brown

19 stopni

Oprawa miękka
46,90 zł
  • EAN: 9788327165886
  • ISBN: 978-83-271-6588-6
  • Format: 135x205
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Poruszająca opowieść o miłości, tęsknocie, niepewności i stracie, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia ukochanej babci autorki.

Londyn, rok 1942, trwa II wojna światowa. Niemieckie bombardowania nieustannie dają się we znaki mieszkańcom stolicy. We wschodniej dzielnicy miasta, Bethnal Green, mieszka osiemnastoletnia Nellie Morris. Mimo trudów wojny cieszy się kochającą rodziną, gronem oddanych przyjaciół oraz pracą asystentki burmistrzyni. Pewnego dnia poznaje przystojnego Raya, amerykańskiego pilota stacjonującego w pobliżu. Pomimo początkowej niechęci dziewczyny okazuje się, że miłość może rozkwitnąć nawet w najmroczniejszych czasach. Gdy Nellie nieśmiało zaczyna snuć plany o szczęśliwej przyszłości, wojna brutalnie niszczy jej marzenia. Podczas jednego z nalotów dochodzi do tragedii, a świat dziewczyny rozpada się na kawałki. I nie są temu winne wyłącznie niemieckie bomby…

Jak Nellie postąpi w obliczu dylematów moralnych? Czy jej rodzina poradzi sobie z niewyobrażalną stratą? I najważniejsze: czy miłość uleczy najgłębsze rany?

* * *

„Niezwykły debiut przypominający o nieznanej wstrząsającej tragedii, do której doszło podczas II wojny światowej na londyńskim East Endzie. Tę opowieść o pierwszej miłości, rozdzierających ludzkich dramatach i poszukiwaniu prawdy czyta się z zapartym tchem.”

FIONA DAVIS
autorka bestsellera „New York Timesa”: The Spectacular

„Pełna bólu, ale też nadziei prawdziwa historia ludzi, którym będziesz mocno kibicować. Lektura zanurzy cię w East Endzie lat 40. XX wieku i pozostanie w twoim sercu na długi czas.”

KRISTIN HARMEL
autorka bestsellera „New York Timesa”: The Paris Daughter

„Millie Bobby Brown napisała przejmującą opowieść o dorastaniu, czerpiąc z historii swojej rodziny. 19 stopni to fenomenalna lektura dla jej fanów z całego świata.”

KATE QUINN
autorka bestsellera „New York Timesa”: The Diamond Eye

Millie Bobby Brown

Millie Bobby Brown

Brytyjska modelka i aktorka znana z netflixowego hitu „Stranger Tings”, a także z serialu „Enola Holmes”, gdzie wcieliła się w postać siostry detektywa wszech czasów. Laureatka nagrody Saturn i MTV Movie Award. Najmłodsza Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Trafiła na listę stu najbardziej wpływowych osób magazynu „Time”. Założyła markę kosmetyczną Florence by Mills.”19 stopni” jest jej pierwszą książką.