Jesteś tutaj

O Wydawnictwie Dolnośląskim

Wydawnictwo Dolnośląskie powstało w 1986 r., od 2004 r. należy do Grupy Wydawniczej Publicat S.A.

Na rynku księgarskim stało się rozpoznawalne dzięki takim seriom wydawniczym jak: „A To Polska właśnie” (nagrodzona w 2002 r. Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”), „Biblioteka Klasyki”, „Tak Żyli Ludzie”, „Historia i Tradycja”. Publikuje utwory wybitnych pisarzy współczesnych, m.in.: Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, Jacka i Macieja Kuroniów, Jacka Żakowskiego, Henryka Markiewicza, Joe Alex czy Henryka Samsonowicza.

Nakładem oficyny ukazały się obszerne dzieła poświęcone stolicy Dolnego Śląska: „Encyklopedia Wrocławia”, „Atlas architektury Wrocławia”, ponadto  „Wrocław – dziedzictwo wieków” oraz „Historia Wrocławia”. Bezprecedensowym przedsięwzięciem wydawniczym była monumentalna edycja „Legendy o św. Jadwidze”.

Kontynuując tradycję literatury faktu, Wydawnictwo Dolnośląskie publikuje tytuły dla miłośników biografii, podróży i historii. Wśród książek biograficznych królują życiorysy słynnych ikon kultury, a wśród książek historycznych dominują pozycje poświęcone dziejom XX w.

Od czasu fenomenu bestsellerowej sagi Stephenie Meyer „Zmierzch” oficyna wyznacza  trendy czytelnicze wśród młodzieży i stale wzbogaca swoją ofertę o tytuły dla tej grupy odbiorców.

Nie stroni także od literatury gatunkowej, proponując cieszące się niesłabnącym powodzeniem książki o tematyce kryminalnej  zarówno powieści z klasyki kryminału, jak i utwory współczesnych pisarzy. Wśród nich znaleźli się tacy twórcy jak, Agatha Christie, Jo Nesbø, Barbara Taylor Bradford i Walter Moers. 

Wydawnictwo Dolnośląskie

ul. Podwale 62
50-010 Wrocław
tel. 71 785 90 40
fax 71 785 90 66

e-mail: wydawnictwodolnoslaskie@publicat.pl

Monika Kaczmarek-Klose, Dyrektor Wydawniczy

Zapisz się do newslettera
  • Będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i specjalnymi ofertami.
  • Nie ominą Cię informacje o nowościach i bestsellerach.

Wybierz co najmniej jedno wydawnictwo:

Szanowny Czytelniku, administratorem Twoich danych osobowych jest Publicat Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu (61-003), przy ul. Chlebowej 24. Po zapisaniu się do newslettera, Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania Cię o nowościach książkowych i przygotowanych przez nas ofertach specjalnych. Dane osobowe będziemy przetwarzać na podstawie wyrażonej zgody. Podanie przez Ciebie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne ale niezbędne do realizacji usługi newslettera. Swoją zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Przysługuje Ci także prawo dostępu do danych oraz ich zmiany. Rozwiń / zwiń

Dofinansowanie z funduszy UE