14/06/2023

Facetom wstęp wzbroniony. Wakacyjny #mustread każdej kobiety!

Szczere, inteligentne i do łez zabawne. Jeśli jesteś facetem – nie zadzieraj z nimi!

„Facetom wstęp wzbroniony” zawiera wszystko to, czego można oczekiwać od dobrej obyczajówki. Wywołuje emocje, niekontrolowane napady śmiechu. Skłania do refleksji, wbija subtelne szpileczki w nieskazitelny obraz męskiej części społeczeństwa, a przede wszystkim pokazuje, jak ogromną moc ma kobieca przyjaźń”. – Nienaczytana

„Myślę, że każda kobieta powinna sięgnąć po tę pozycję. Bo jest budująca. Bo przypomina jak ważna jest kobieca solidarność i przyjaźń. Bo jeśli ma się wokół siebie choć jedną taką osobę to można przetrwać wszystko. I ja każdej z nas życzę takiej osoby”. – ksiazkipati

Oto trzy kobiety-żywioły: ogień, powietrze i woda, a ich wspólnym mianownikiem jest ziemia, po której twardo stąpają. Anka znajduje się w szczęśliwym (w jej mniemaniu) związku i spełnia się zawodowo w prokuraturze. Inga, redaktorka, po rozwodzie wraca ze Stanów do Polski i próbuje się odnaleźć w dżungli (wszelkich) relacji. Baśka, atrakcyjna bizneswoman, bierze od życia tylko najlepsze kąski. Spotykają się na zajęciach jogi i zaprzyjaźniają. Na amen.

A kiedy na ich drodze pojawia się zdradziecki pierwiastek męski, dziewczyny jednoczą siły, by z podniesioną głową wspólnie stawić mu czoła, a potem przetrwać kryzys, chwilowe załamanie, niby-porażkę – zwał, jak zwał. Ważne, żeby korona trzymała się prosto.

Sylwia Trojanowska – pisarka, autorka sztuk teatralnych, coach i trenerka biznesu. Szczecinianka z urodzenia i z wyboru. Zadebiutowała w 2015 roku Szkołą latania, od tamtej pory ukazało się kilkanaście jej książek, między innymi trylogia Sekrety i kłamstwa (2018–2019), Powiedz mi, jak będzie (2020), Łabędź (2022), Żona nazisty (2023).

Jest także autorką sztuk teatralnych, z których dwie: 4 kute asy oraz Okna, trafiły na afisze. Aktywnie działa na rzecz kobiet. Jest ambasadorką akcji „Wiele powodów, by żyć”, mającej na celu promowanie profilaktycznych badań cytologicznych, oraz członkinią kapituły „Magnolie Biznesu”, nagradzającej wyjątkowe kobiety województwa zachodniopomorskiego. Uwielbia podróże i to z nich czerpie inspiracje do swoich powieści. Wraz z mężem i synem mieszka w Szczecinie, na obrzeżach Puszczy Bukowej.

Malwina Kozłowska – filolożka, redaktorka, przedsiębiorczyni, etyczka społeczna.
Na co dzień zajmuje się outsourcingiem wydawniczym. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, ma na koncie m.in. redakcje bestsellerowych powieści, które uzyskały prawa do ekranizacji. Jest mentorką dla debiutantów na rynku wydawniczym.

Równolegle aktywnie uczestniczy w projektach badawczo-rozwojowych z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Szeroko działa w zakresie ochrony praw zwierząt. W wolnych chwilach maluje akwarelami i rysuje. Podobno mieszka w Poznaniu, ale w rzeczywistości prowadzi życie w drodze.