Okładka książki Zwierzokracja

Ola Woldańska-Płocińska

Zwierzokracja

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327103161
  • ISBN: 978-83-271-0316-1
  • Format: 235x305
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Zwierzokracja – bo zwierzęta są ważne, bo zwierzęta to nie rzeczy, bo zwierzęta też mają swoje prawa! Tym właśnie tematom przyglądamy się z bliska – staramy się zrozumieć pochodzenie i znaczenie praw zwierząt oraz pokazać sytuacje, w których życie dzieci i zwierząt przenika się.

„Zwierzokracja” składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi, zabawnymi i pełnymi emocji ilustracjami w dużym formacie. Krótkie, przystępne teksty zawierają wiele informacji i ciekawostek.
Książka w przyjazny sposób, zarówno w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej opowiada o przenikaniu się światów dzieci i zwierząt. Empatia, wrażliwość, uważność – to chcemy przekazać Wam na kartach „Zwierzokracji.”

Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo zwierzaki będące pod opieką Fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! i Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Psy, koty, konie, kury, lisy i inni podopieczni bardzo Wam dziękują za pomoc!

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to ceniona postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o los zwierząt.

„Podobno ryby głosu nie mają, ale wierzcie mi, że mamy i dzięki tej książce jest coraz bardziej słyszalny!”
Karp

„Dziękujemy Autorce i Otwartym Klatkom za wsparcie! KO, KO, kochamy Was!”
Szczęśliwe kury

„Chciałam zauważyć, że w tej książce nie występuję i jest to poważne niedopatrzenie. Niemniej pragnę przypomnieć, iż Światowa deklaracja praw zwierząt powstała w 1978 roku i jest bardzo mądra, jak ja. Podpisuję się pod nią oboma skrzydłami.”
Sowa

„Daję 10/10. Czytając, czułam mrowienie w czułkach. PS I tak wiemy, że jest to mrówkokracja!”
Mrówka

„Super! Polecamy wszystkim dwunogom. VIVAt!”
Psy i koty ze schroniska

NAGRODY:
Najlepsza Książka Dziecięca 2018 „Przecinek i Kropka” (konkurs organizowany przez Empik)
nagroda główna w kat. KSIĄŻKI w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku (organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka)

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska – pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie w latach 2010-2021 była asystentką w Pracowni Projektowania Opakowań. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, ulotek, map i książek, nie tylko dla dzieci. Od kilku lat projektuje dla miasta Poznania. W ramach tej współpracy ukazały się między innymi mapy poznańskich dzielnic: Śródka i Jeżyce oraz ulicy św. Marcin. Do tej pory w Polsce i za granicą ukazało się kilkadziesiąt książek z ilustracjami jej autorstwa, w tym kilkanaście książek autorskich. W ostatnich latach dla wydawnictwa Papilon napisała i zilustrowała serię książek dotyczących tematów ważnych społecznie: „Zwierzokracja” (2018), „Śmieciogród”(2019), „Smakologia” (2020), „Klimatomierz”(2023). W 2018 roku „Zwierzokracja” została wybrana Najlepszą Książką Dziecięcą 2018 w konkursie „Przecinek i Kropka” a w 2020 roku „Smakologia” otrzymała nagrodę główną w kategorii Książka dziecięca i młodzieżowa w konkursie Polish Graphic Design Awards. Uwielbia szparagi i świnki morskie. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.

Polecamy również