Okładka książki Zwierzakopedia. Obrazki z niezwykłego życia zwierząt

Agnieszka Frączek
Jola Richter Magnuszewska

Zwierzakopedia. Obrazki z niezwykłego życia zwierząt

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327103871
  • ISBN: 978-83-271-0387-1
  • Format: 241x275
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

To jest całkiem niezwykła książka o zwierzętach. Nie znajdziecie tu nudnych faktów z ich życia. W naszej książce roi się od tematów, które najbardziej interesują dzieci!

Jak długo śpi leniwiec?
Dlaczego lis rudy mieszka w domku z „rynku wtórnego”?
Jakim tatą jest pingwin cesarski?
Które zwierzęta są samotnikami, a które uwielbiają towarzystwo?
Jak wyglądają kocie zaloty?
Co robi mama świnka, by utulić swoje potomstwo do snu?
Jak długo wiewiórka jest bobaskiem?
Które zwierzęta się gimnastykują?

Odkryjcie obrazki z (nie)zwykłego życia zwierząt, na których rozsiadły się pełne humoru rymy. Możecie czytać, zapamiętywać, oglądać, wyszukiwać, porównywać, rozpoznawać, opowiadać i bawić się (np. w odnajdywanie szczegółów czy odgadywanie części ciała). Jak kto lubi: rozdziałami, na chybił trafił (np. wybierając stronę z zamkniętymi oczami) lub od deski do deski. Z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami czy ulubioną ciocią, a może samodzielnie? Jedno jest pewne – wielokrotnie!
A gdy dowiecie się, jak naprawdę żyją zwierzęta i czego możecie się od nich nauczyć, rozejrzyjcie się wokół, bo wiele z nich można spotkać tuż obok… Podglądajcie ich prawdziwe życie, nie przeszkadzając im i chrońcie ich naturalne otoczenie.

Agnieszka Frączek

Agnieszka Frączek

Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynują ją zabytki leksykografii, bawią zabawy językiem, intrygują pułapki językowe. Z pasją bada 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym „Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN” i współautorką „Polsko-niemieckiego słownika etykiety językowej”.

Wiedzę o współczesnej polszczyźnie popularyzuje w książkach dla najmłodszych. Pisze m.in. o homonimach i homofonach, o frazeologizmach i przysłowiach, o archaizmach i neologizmach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych.

Jest laureatką wielu nagród, w roku 2019 została uhonorowana tytułem Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Polecamy również