Okładka książki Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta

Anna Czerwińska-Rydel

Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta

Książka sztywnostronicowa
49,90 zł
  • EAN: 9788327106940
  • ISBN: 978-83-271-0694-0
  • Format: 220x310
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Zdrowy uśmiech mam i ja!

Kto ma zęby? Po co nam one? Jak długo rosną? Co je brudzi? Jak prawidłowo je myć? Co jeść, żeby były zdrowe? Na co chorują? Co robi język za zębami? Dlaczego język trzeba ćwiczyć? Kto nimi kłapie, a kto zgrzyta?

Zabawny duet ekspertów – Profesor Mądralski i Królik Plombek – bierze pod lupę ZĘBY, by odpowiedzieć na każde pytanie!

Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się odpowiedzialności za swoje zdrowie i nabywa nawyków higienicznych.

Dzięki książce dzieci zajrzą w głąb jamy ustnej, policzą zęby, prześwietlą gabinet dentysty. Dowiedzą się, czym jest próchnica i jak można jej zapobiegać. Sprawdzą, dlaczego warto dbać o zęby i jak powinna wyglądać codzienna higiena. Przekonają się, do czego służy nitka dentystyczna i jak wygląda aparat ortodontyczny. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśni pojęcia takie jak: płytka nazębna, szkliwo, ubytek, ząb stały.

Kłap. Co w zębach zgrzyta to edukacja z humorem opatrzona ilustracjami z całym mnóstwem szczegółów. A wszystko to w trwałej i bezpiecznej kartonowej formie z zaokrąglonymi narożnikami.

Anna Czerwińska-Rydel

Anna Czerwińska-Rydel

Anna Czerwińska-Rydel, pisarka, z wykształcenia muzyk i pedagog, autorka licznych i nagradzanych książek dla dzieci i młodzieży o tematyce biograficznej historycznej, muzycznej i społecznej, na stałe mieszka w Gdańsku. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY. Kawaler Orderu Uśmiechu oraz członkini Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach („Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie”, „Moja babcia kocha Chopina”, „W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie”, „Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku”, „Mój brat czarodziej” – opowieść o Julianie Tuwimie, „Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim, „Mistrz. Spotkanie z Witoldem Lutosławskim, „Fotel czasu” opowieść o Aleksandrze Fredrze, „W podróży ze skrzypcami. Opowieść o Henryku Wieniawskim”, „Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i fabryce czekolady”, „Słońcem na papierze” opowieść o Kornelu Makuszyńskim, „Sto tysięcy kartek. Opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim”, „Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce”, „Piórem czy mieczem. Opowieść o Henryku Sienkiewiczu”, „Drzwi. Opowieść o Świętym Wojciechu”, „Pięć skarbów pod wielkim śniegiem. Opowieść o Wandzie Rutkiewicz”, „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”, „Ziuk. Opowieść o Józefie Piłsudskim”, „Gen i już. Opowieść o Stefanie Banachu”, „Mgnienie oka. Opowieść o Danielu Chodowieckim”)

Autorka książek popularno-naukowych dla najmłodszych. W tej serii dotychczas ukazało się: „Wiem i ja. Kłap! Co w zębach zgrzyta”, „Wiem i ja. Mniam! Co w brzuchu burczy”, „Wiem i ja. Mózg! Co w głowie siedzi”.

Polecamy również