Okładka książki Śmierć lorda Edgware’a

Agatha Christie

Śmierć lorda Edgware'a

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327164278
  • ISBN: 978-83-271-6427-8
  • Format: 135x205
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Kiedy aktorka gra inną aktorkę, to która z nich udaje? Dlaczego musiał zginąć lord Edgware? I czemu nie warto przyglądać się współbiesiadnikom przy stole?

Odpowiedzi na te pytania zna Herkules Poirot, który potrafi się poruszać zarówno w świecie iluzji scenicznej, jak i najbardziej realnych ludzkich pragnień. Świat jest przecież sceną, a życie ludzkie – powieścią idioty.

Jedna z bardziej kontrowersyjnych powieści Agathy Christie z lat 30. dyskretnie dotyka ówczesnych tematów tabu: antysemityzmu i homoseksualizmu.

Okładka książki Agatha Christie

Agatha Christie

Agatha Christie – urodziła się 15 września 1890 r. w Anglii. W wieku 11 lat, po śmierci ojca, zaczęła jeździć z matką po świecie. Był to początek jej życiowej pasji – po­dró­żowania. W czasie pierwszej i drugiej wojny światowej pracowała w aptekach – stąd jej znakomita znajomość trucizn.
Pierwszą powieścią z postacią słynnego detektywa Herkulesa Poirota była Tajemnicza historia w Styles, wydana w 1920 r. Z biegiem czasu sympatia autorki do detektywa malała, kochali go jednak czytelnicy. Był tak popularny, że w 1975 r. po ukazaniu się książki Kurtyna, w której Poirot ginie, „New York Times” opublikował klepsydrę.
Agata Christie wydała ponad 80 kryminałów, sześć powieści obyczajowych pod pseudonimem Mary Westmacott, dwie książki o swoich podróżach (Opowiedz, jak tam żyjecie; Moja podróż po Imperium) oraz Autobiografię.
Jej utwory przetłumaczono na około 100 języków i wydano w ilości ponad 2 mld eg­zemplarzy. W księdze Guinnessa figuruje jako najlepiej sprzedająca się autorka wszech czasów. Większość twórczości Christie została sfilmowana. Na podstawie jej dzieł powstały też sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry komputerowe. Pisarka zmarła 12 stycznia 1976 r.

Polecamy również

Bestsellery