Okładka książki Smakologia

Ola Woldańska-Płocińska

Smakologia

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327105028
  • ISBN: 978-83-271-0502-8
  • Format: 235x305
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Kontynuacja serii, w której do tej pory ukazały się: „Zwierzokracja” – książka o prawach zwierząt oraz „Śmieciogród” – o śmieciach, niemarnowaniu, ekologii i dbaniu o Ziemię. Tym razem Ola Woldańska-Płocińska bierze na warsztat inny ważny dla świata temat – jedzenie.

To, co jemy i jak jemy, wpływa nie tylko na nasze zdrowie i życie, ale i na kondycję naszej planety.
SMAKOLOGIA opowiada o jedzeniu w kontekstach: historycznym, kulturowym, środowiskowym i zdrowotnym. Wybierzcie z menu smakowite wątki i czytajcie bez pośpiechu, najlepiej dzieląc się z innymi.

Czy można jeść parówki na śniadanie, obiad i kolację? Skąd w Europie wzięły się sztućce? Czy szybkie jedzenie jest modne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w „Smakologii”. To piękna książka, pełna ciekawostek o jedzeniu, dla małych i dużych! Czytajcie, rozmawiajcie i jedzcie dobrze!

Katarzyna Woźnicka, Fundacja Szkoła na Widelcu

Nauka przez zabawę? O, tak. Zwłaszcza jeśli chodzi o jedzenie. Czytajcie „Smakologię” nawet bardzo małym dzieciom, po to by świat kulinariów otworzył przed nimi swoje bramy pełne smakowitych kąsków. Dobrego smaku uczymy się przecież od pierwszych chwil życia. Ta książka to wspaniały wstęp do edukacji kulinarnej nas wszystkich.

Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni magazynu kulturalno-kulinarnego KUKBUK

Niech Smakologia i pozostałe książki Oli Woldańskiej-Płocińskiej, z serii
uwrażliwiającej młodych czytelników na problemy współczesnego świata, zadomowią się na Waszych półkach.

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska – pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie w latach 2010-2021 była asystentką w Pracowni Projektowania Opakowań. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, ulotek, map i książek, nie tylko dla dzieci. Od kilku lat projektuje dla miasta Poznania. W ramach tej współpracy ukazały się między innymi mapy poznańskich dzielnic: Śródka i Jeżyce oraz ulicy św. Marcin. Do tej pory w Polsce i za granicą ukazało się kilkadziesiąt książek z ilustracjami jej autorstwa, w tym kilkanaście książek autorskich. W ostatnich latach dla wydawnictwa Papilon napisała i zilustrowała serię książek dotyczących tematów ważnych społecznie: „Zwierzokracja” (2018), „Śmieciogród”(2019), „Smakologia” (2020), „Klimatomierz”(2023). W 2018 roku „Zwierzokracja” została wybrana Najlepszą Książką Dziecięcą 2018 w konkursie „Przecinek i Kropka” a w 2020 roku „Smakologia” otrzymała nagrodę główną w kategorii Książka dziecięca i młodzieżowa w konkursie Polish Graphic Design Awards. Uwielbia szparagi i świnki morskie. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.

Polecamy również