Okładka książki Śleboda

Małgorzata Kuźmińska
Michał Kuźmiński

Śleboda

Oprawa miękka
39,90 zł
  • EAN: 9788327159632
  • ISBN: 978-83-271-5963-2
  • Format: 135x205
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Anka Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa, jedzie w Tatry, by szukać własnej tożsamości. Znajduje trupa. Zmasakrowane zwłoki z Doliny Suchej Wody należą do starego górala Jana Ślebody. Jego historia wiedzie ku wstydliwie skrywanej podhalańskiej przeszłości. To zabójstwo jest dopiero pierwszą ze zbrodni, które zdają się karą za stare grzechy. Czy Anka i tabloidowy dziennikarz Sebastian Strzygoń odkryją, kto zabija w Murzasichlu? Dlaczego krwią ofiar maluje swastykę? I czy przekonają się, ile dla górali warta jest śleboda, czyli wolność?

Małgorzata Kuźmińska

Małgorzata Kuźmińska

Małgorzata Kuźmińska – z wykształcenia i zamiłowania antropolog kultury, zawodowo zajmuje się zarządzaniem w branży IT. Wspólnie z Michałem Kuźmińskim stworzyli cykl etnokryminałów. Pierwszy tytuł, Śleboda (2015), dotyka wstydliwej przeszłości Podhala z czasów okupacji. W Pionku autorzy zmierzyli się z mitem śląskiego wampira. W powieści Kamień podjęli temat stosunku do Romów i lęku przed obcym. Mara porusza problem pamięci o Żydach; za tę powieść autorzy otrzymali nagrodę Kryminalnej Piły. Wcześniej napisali dwie sensacyjno-kryminalne powieści retro: Sekret Kroke (2009) i Klątwa Konstantyna (2011). Wraz z innymi czołowymi autorami literatury kryminalnej prowadzą autorskie odcinki telewizyjnego serialu dokumentalnego Opowiem ci o zbrodni (Crime+Investigation Polsat, 2018, 2019, 2020 i 2021).

fot. Grażyna Makara

Michał Kuźmiński

Michał Kuźmiński

Michał Kuźmiński – dziennikarz i redaktor, autor popularnonaukowej książki Nauka w kuchni i tekstów piosenek. Wspólnie z Małgorzatą Kuźmińską stworzyli cykl etnokryminałów. Pierwszy tytuł, Śleboda (2015), dotyka wstydliwej przeszłości Podhala z czasów okupacji. W Pionku autorzy zmierzyli się z mitem śląskiego wampira. W powieści Kamień podjęli temat stosunku do Romów i lęku przed obcym. Mara porusza problem pamięci o Żydach; za tę powieść autorzy otrzymali nagrodę Kryminalnej Piły. Wcześniej napisali dwie sensacyjno-kryminalne powieści retro: Sekret Kroke (2009) i Klątwa Konstantyna (2011). Wraz z innymi czołowymi autorami literatury kryminalnej prowadzą autorskie odcinki telewizyjnego serialu dokumentalnego Opowiem ci o zbrodni (Crime+Investigation Polsat, 2018, 2019, 2020 i 2021).

fot. Grażyna Makara