Okładka książki Mały astronom. Przewodnik po kosmosie

Grzegorz Karwasz

Mały astronom. Przewodnik dla dzieci

Oprawa miękka
34,90 zł
  • EAN: 9788327106117
  • ISBN: 978-83-271-0611-7
  • Format: 175x225
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Książka dla dzieci zafascynowanych tajemnicami kosmosu.
Znajdą w niej odpowiedzi na intrygujące pytania, takie jak: iIe jest gwiazd na niebie i jakiego są koloru, do czego służy kalendarz, co to jest niebieski zwierzyniec, czym się różni meteor od meteorytu, jak znaleźć planetoidę, jak wygląda życie na stacji kosmicznej?.

Autor: profesor Grzegorz Karwasz, który nie tylko kształci studentów, ale także porywa swoimi trzymającymi w napięciu wykładami małych słuchaczy uczestniczących w zajęciach uniwersytetów dziecięcych.

Książka w bestsellerowej serii „Dzielni – samodzielni”.

Spójrzcie w niebo i zachwyćcie się gwiazdami!

W serii:
Poradnik małego skauta

Grzegorz Karwasz

Grzegorz Karwasz

Grzegorz Karwasz (ur. 1958) jest z „zawodu” naukowcem – zajmuje się fizyką i chemią. Jest m.in. ekspertem w Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu, autorem wielu artykułów i książek naukowych. Ale najbardziej lubi prowadzić wykłady dla dzieci: one zawsze mówią, to co myślą. A bez myślenia nie byłoby żadnych naukowych odkryć.

Wykłady prof. Karwasza są pełne ciekawych doświadczeń: podskakujących piłeczek, kręcących się bączków, jajek spadających z drabiny na patelnię. Prof. Karwasz nazywa tę dydaktykę neo-realizmem: w dobie telefonów komórkowych i komputerów nic tak nie cieszy jak metalowe wózki goniące się po pochyłym stole. Za działalność popularyzatorską nasz autor otrzymał Nagrodę Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Medal Edukacji Narodowej.

Ponad 20 lat mieszkał i pracował we Włoszech (w Trydencie). Tan napisał większość swoich prac naukowych oraz książkę „Nauka i wiara. Krótki poradnik” wydaną w Rzymie. Od 2006 roku wykłada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Książka dla dzieci o astronomii była niejako koniecznością – Mikołaj też był małym, ciekawskim chłopcem a na studia pojechał do Włoch.

Prof. Karwasz wykłada i pracuje w różnych krajach: Australii, USA, Niemczech, Włoszech, Korei Południowej. I wszędzie spotyka młodych ludzi, zainteresowanych i nauką i zabawą.

Polecamy również