Okładka książki Klimatomierz

Ola Woldańska-Płocińska

Klimatomierz

Oprawa twarda
59,90 zł
  • EAN: 9788327105646
  • ISBN: 978-83-271-0564-6
  • Format: 235x305
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Prosto o trudnym, zabawnie o ważnym – właśnie tak KLIMATOMIERZ opowiada o sprawach związanych ze zmianą klimatu, równowagą w przyrodzie oraz wpływem człowieka na otoczenie. Książka inspiruje, zachęca do działania i daje nadzieję. Dowiecie się z niej tego, co każdy powinien wiedzieć o klimacie!

Czym klimat różni się od pogody? Dlaczego część dinozaurów zapadała w sen zimowy?
Do czego służą balony meteorologiczne? Jak powstały paliwa kopalne? Czym są odnawialne źródła energii? Jak możemy zahamować ocieplanie klimatu?

Książki Oli Woldańskiej-Płocińskiej uwrażliwiają młodych czytelników na problemy współczesnego świata.

Kupując egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo Fundację Edukacji Klimatycznej, która prowadzi serwis Naukaoklimacie.pl

„Klimatomierz to wyjątkowa książka – pięknie zilustrowana i objaśniająca skomplikowane zagadnienia w prosty i przystępny sposób, zgodny z najnowszą wiedzą naukową. Co kształtuje klimat Ziemi i dlaczego on się zmienia? Jak naukowcy badają klimat? Jak globalne ocieplenie wpływa na naszą przyszłość? Znajdziecie tu odpowiedzi na wszystkie ważne pytania o zmianę klimatu”.
Anna Sierpińska, redaktorka serwisu Naukaoklimacie.pl, popularyzatorka nauki, specjalistka w dziedzinie wpływu zmiany klimatu na środowisko przyrodnicze

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska

Ola Woldańska-Płocińska – pochodzi z Kalisza. Studiowała projektowanie graficzne na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie w latach 2010-2021 była asystentką w Pracowni Projektowania Opakowań. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Zajmuje się ilustrowaniem oraz projektowaniem plakatów, ulotek, map i książek, nie tylko dla dzieci. Od kilku lat projektuje dla miasta Poznania. W ramach tej współpracy ukazały się między innymi mapy poznańskich dzielnic: Śródka i Jeżyce oraz ulicy św. Marcin. Do tej pory w Polsce i za granicą ukazało się kilkadziesiąt książek z ilustracjami jej autorstwa, w tym kilkanaście książek autorskich. W ostatnich latach dla wydawnictwa Papilon napisała i zilustrowała serię książek dotyczących tematów ważnych społecznie: „Zwierzokracja” (2018), „Śmieciogród”(2019), „Smakologia” (2020), „Klimatomierz”(2023). W 2018 roku „Zwierzokracja” została wybrana Najlepszą Książką Dziecięcą 2018 w konkursie „Przecinek i Kropka” a w 2020 roku „Smakologia” otrzymała nagrodę główną w kategorii Książka dziecięca i młodzieżowa w konkursie Polish Graphic Design Awards. Uwielbia szparagi i świnki morskie. W wolnych chwilach jeździ na rowerze.

Polecamy również