Okładka książki Emigranci. Pod stepowym niebem

Sabina Waszut

Emigranci. Pod stepowym niebem

Oprawa miękka
39,90 zł
  • EAN: 9788327161901
  • ISBN: 978-83-271-6190-1
  • Format: 148x210
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

Na stepach Kazachstanu rośnie piołun, a czy rozkwitnie tu miłość?

Stanisławów, rok 1940. W bezsenną noc Olga Jelska drży nad losem swojej rodziny. Jej mąż został osadzony w obozie w Kozielsku, ona otrzymała nakaz opuszczenia wygodnego mieszkania. A to dopiero początek gehenny…
Za kilka godzin zakończy się dotychczasowe życie Olgi: z trójką dzieci wsiądzie do pociągu oznaczonego czerwoną gwiazdą i wyruszy w nieznane. Wraz z nią sąsiedzi, znajomi i setki innych Polaków – wszyscy tak samo przerażeni i niepewni przyszłości.
Czy delikatna kobieta podoła trudom wysiedlenia? Czy poradzi sobie z nieprzychylną przyrodą i brutalnym komendantem kołchozu w Priesnogorkowce? A przede wszystkim – czy zdoła ochronić dzieci?
Pod stepowym niebem, trzeci tom sagi EMIGRANCI, to oparta na faktach opowieść o sile kobiet, które wplątane w tragiczne wydarzenia II wojny światowej musiały zostać wojowniczkami.

Sabina Waszut

Sabina Waszut

Sabina Waszut – urodziła się w 1979 roku. Jej debiutancka powieść Rozdroża została nominowana do Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus” za rok 2014. Na Festiwalu Literatury Kobiet w Siedlcach książka zdobyła nagrodę główną w kategorii „Pióro” dla najbardziej poruszającej polskiej powieści roku 2014. Na rynku pojawiły się również dalsze losy bohaterów Rozdroży (W obcym domu i Zielony Byfyj) oraz książki Bar na starym osiedlu, Dobra-noc i Narzeczona z getta. Mieszka na Śląsku. Mama dwójki dzieci. Od lat zakochana w górach.

© fot. Agnieszka Mandal

Polecamy również

Bestsellery