Okładka książki Cat in the book. Elementarz języka angielskiego (książka z CD)

Ewa Cisowska

Cat in the book. Elementarz języka angielskiego

Oprawa twarda
49,90 zł
  • EAN: 9788327106018
  • ISBN: 978-83-271-0601-8
  • Format: 241x275
Pobieramy listę sklepów

Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl

OPIS

CAT in the BOOK. Elementarz języka angielskiego to kompleksowa książka, bazująca na naturalnym sposobie uczenia języka angielskiego dla dzieci przedszkolnych, tworząca interakcję dziecko – dorosły, przygotowana i dostosowana do nowej podstawy programowej.

Dzięki tej metodzie dziecko doświadcza świat wieloma zmysłami, ucząc się języka całościowo, i przede wszystkim przez zabawę.

Książka zawiera słówka, krótkie zdania, ćwiczenia, rymowanki i piosenki oraz niezbędne wskazówki, jak kreatywnie pracować z dzieckiem w domu i na zajęciach, aby nauka była przyjemnością i dawała najlepsze rezultaty. Rozwinie nie tylko naturalną chęć nauki, ale także, dzięki proponowanym ćwiczeniom i zabawom, twórczą ciekawość i wyobraźnię najmłodszych.

To ważne:
Przedszkolaki przede wszystkim eksplorują, tak poznają świat, a narzędziem do poznania go są zmysły i komunikacja. Wszystkie słowa, zwroty, wyrażenia, piosenki, można utrwalać z w momentach, które mają związek z tym, czego się uczymy, samemu mówiąc w języku angielskim. Nie wymagajmy, lecz zachęcajmy; nie odpytujmy, lecz naprowadzajmy na poprawną odpowiedź.

Przy okazji pracy z Elementarzem, nakierowujmy dziecko na słówka, by samo mogło je później odtworzyć. Prowadzone w ten sposób, odczuje zainteresowanie i celowo będzie starało się zapamiętywać jak najwięcej szczegółów.

Chwalmy dzieci nawet za najdrobniejszy wysiłek. Będzie to dla nich pierwszorzędną nagrodą.

Pozostaje nam życzyć ziszczenia wspaniałej przygody z Elementarzem. Bawmy się, bo tylko wtedy możemy naprawdę nauczyć.

Elementarz opatrzony jest zabawnymi, niezwykłej urody ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej, która w swoich pracach zawsze zostawia miejsce na wyobraźnię dziecka.

Do książki dołączona jest płyta z fonetyczną wymową słówek i piosenkami.

Według nowej podstawy programowej: „przygotowanie do posługiwania się językiem obcym nowożytnym powinno być włączone w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i powinno odbywać się przede wszystkim w formie zabawy. Należy stworzyć warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego”.

Patronat: British Council, Kwartalnik Ryms, Świerszczyk, GetCreative.

Ewa Cisowska

Ewa Cisowska

Ewa Cisowska – lektor języka angielskiego dla dzieci, młodzieży i biznesu, metodyk, pedagog. Pracuje m.in. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Szkoleniowiec z „The Natural Approach Method” oraz „Total Immersion Method” dla adeptów sztuki nauczycielskiej. Recenzent, tłumacz literatury anglojęzycznej dla dzieci i młodzieży.

Autorka dwóch książek, aczkolwiek pisze dalej, głównie zabawnie, także poezję. Kocha i naucza jedynej właściwej wersji języka angielskiego, czyli brytyjskiej, z uwagą skierowaną na niebywałe uroki angielskiej wsi.

Jej niecodzienna codzienność to także fotografia, śpiew w chórze i poza nim, projektowanie: wnętrz, mebli, ubrań oraz rysunek. Żywo zainteresowana fonetyką, psychologią osobowości człowieka, behawiorystyką zwierząt. Mama Miłosza i Bountiego – psa rasy Border Collie. Tańczy i gotuje. Chce uprawiać boks, szermierkę lub być kierowcą tira. Tutaj dowolność. Otwarcie sądzi, że miasta należy zwiedzać głównie po zmroku – dobrze, jeśli Porto.

Polecamy również