12 supermocy. Polscy autorzy o tym, jak budować poczucie własnej wartości
Oprawa twarda
44,90 zł
Znakomite grono polskich autorek i autorów napisało dwanaście opowiadań o ...
- Nowość
Coś nie działa jak powinno? Napisz do nas: pomoc@publicat.pl
CAT in the BOOK. Elementarz języka angielskiego to kompleksowa książka, bazująca na naturalnym sposobie uczenia języka angielskiego dla dzieci przedszkolnych, tworząca interakcję dziecko – dorosły, przygotowana i dostosowana do nowej podstawy programowej.
Dzięki tej metodzie dziecko doświadcza świat wieloma zmysłami, ucząc się języka całościowo, i przede wszystkim przez zabawę.
Książka zawiera słówka, krótkie zdania, ćwiczenia, rymowanki i piosenki oraz niezbędne wskazówki, jak kreatywnie pracować z dzieckiem w domu i na zajęciach, aby nauka była przyjemnością i dawała najlepsze rezultaty. Rozwinie nie tylko naturalną chęć nauki, ale także, dzięki proponowanym ćwiczeniom i zabawom, twórczą ciekawość i wyobraźnię najmłodszych.
To ważne:
Przedszkolaki przede wszystkim eksplorują, tak poznają świat, a narzędziem do poznania go są zmysły i komunikacja. Wszystkie słowa, zwroty, wyrażenia, piosenki, można utrwalać z w momentach, które mają związek z tym, czego się uczymy, samemu mówiąc w języku angielskim. Nie wymagajmy, lecz zachęcajmy; nie odpytujmy, lecz naprowadzajmy na poprawną odpowiedź.
Przy okazji pracy z Elementarzem, nakierowujmy dziecko na słówka, by samo mogło je później odtworzyć. Prowadzone w ten sposób, odczuje zainteresowanie i celowo będzie starało się zapamiętywać jak najwięcej szczegółów.
Chwalmy dzieci nawet za najdrobniejszy wysiłek. Będzie to dla nich pierwszorzędną nagrodą.
Pozostaje nam życzyć ziszczenia wspaniałej przygody z Elementarzem. Bawmy się, bo tylko wtedy możemy naprawdę nauczyć.
Elementarz opatrzony jest zabawnymi, niezwykłej urody ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej, która w swoich pracach zawsze zostawia miejsce na wyobraźnię dziecka.
Do książki dołączona jest płyta z fonetyczną wymową słówek i piosenkami.
Według nowej podstawy programowej: „przygotowanie do posługiwania się językiem obcym nowożytnym powinno być włączone w różne działania realizowane w ramach programu wychowania przedszkolnego i powinno odbywać się przede wszystkim w formie zabawy. Należy stworzyć warunki umożliwiające dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego”.
Patronat: British Council, Kwartalnik Ryms, Świerszczyk, GetCreative.