Jesteś tutaj

O nas

Firma rozpoczęła działalność w 1990 roku pod nazwą Podsiedlik-Raniowski i Spółka. Na początku specjalizowała się w książkach dla dzieci, stopniowo poszerzając ofertę o tytuły popularnonaukowe, poradnikowe i beletrystykę.

Nazwę PUBLICAT S.A. przyjęto w marcu 2004 roku, w związku z planowanym dynamicznym poszerzaniem oferty. Zgodnie z założonym kierunkiem rozwoju, w 2004 roku w skład grupy PUBLICAT weszło wrocławskie Wydawnictwo Dolnośląskie. W roku 2005 dołączyło do niej katowickie Wydawnictwo Książnica. Kolejny rok to wydzielenie programu książek dla dzieci i objęcie ich nazwą Papilon. W roku 2007 częścią grupy stała się warszawska Elipsa.

Struktura firmy oparta jest na doświadczonych wydawcach, którzy zajmują się ściśle określonymi segmentami programu edytorskiego. Korzystają oni z bogatych zasobów grupy (m.in. archiwum materiałów ilustracyjnych i fotograficznych, zespołu redaktorów i grafików). Docierają do czytelników przez wspólny pion sprzedaży z siecią przedstawicieli obejmującą całą Polskę.

Książki grupy oferowane są w księgarniach, sieciach księgarskich, hurtowniach, marketach, sieciach kolporterskich, przez internet oraz w systemie sprzedaży bezpośredniej i przez katalogi klubów książki.

W skład grupy wydawniczej PUBLICAT S.A. wchodzą wydawnictwa:

 • Publicat – poradniki, książki popularnonaukowe,
 • Elipsa – albumy (popularnonaukowe, krajoznawcze), poradniki tematyczne,
 • Papilon – książki dla dzieci,
 • Centrum Edukacji Dziecięcej – książki edukacyjne dla dzieci oraz książki dla rodziców i nauczycieli,
 • Wydawnictwo Dolnośląskie – beletrystyka (m.in. literatura faktu, kryminał), biografie,
 • Książnica – beletrystyka (m.in. literatura kobieca, powieść historyczna).

Szczegółowe informacje dotyczące ich programów oraz funkcjonowania znajdą Państwo na odpowiednich podstronach tego serwisu.

PUBLICAT S.A. jest grupą wydawniczą publikującą książki adresowane do:

 • dorosłych czytelników (beletrystyka, poradniki, albumy),
 • młodzieży (beletrystyka, książki popularnonaukowe i edukacyjne),
 • dzieci (klasyka, autorzy współcześni, książki edukacyjne).

Katalog PUBLICAT S.A. obejmuje więc pełną ofertę rynkową: od książek dla dzieci przez publikacje popularnonaukowe, słowniki, encyklopedie, albumy krajoznawcze i poradniki po książki z zakresu literatury faktu i literatury pięknej. Grupa wydawnicza Publicat S.A. jest jednym z największych wydawców oferty rynkowej w Polsce.

Wszystkie nasze książki są dostępne na www.publicat.pl

Zapisz się do newslettera
 • Będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i specjalnymi ofertami.
 • Nie ominą Cię informacje o nowościach i bestsellerach.

Wybierz co najmniej jedno wydawnictwo:

Szanowny Czytelniku, administratorem Twoich danych osobowych jest Publicat Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu (61-003), przy ul. Chlebowej 24. Po zapisaniu się do newslettera, Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania Cię o nowościach książkowych i przygotowanych przez nas ofertach specjalnych. Dane osobowe będziemy przetwarzać na podstawie wyrażonej zgody. Podanie przez Ciebie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne ale niezbędne do realizacji usługi newslettera. Swoją zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Przysługuje Ci także prawo dostępu do danych oraz ich zmiany. Rozwiń / zwiń

Dofinansowanie z funduszy UE