Jesteś tutaj

Zapraszamy na Noc Naukowców w Poznaniu!

27-09-2016

W piątek 30 września zapraszamy na jedyną taką noc w Europie - Noc Naukowców. Przygotowaliśmy dla Was dwa warsztaty: „Zostań małym inżynierem!” oraz „Ekonomiczne warsztaty dla dzieci”.

„Ekonomiczne warsztaty dla dzieci” (30.09, godz. 17:30-18:30 oraz 18:45-19:45, Uniwersytet Ekonomiczny) 

Na warsztatach będziemy sprawdzać ekonomię w działaniu. Sprawdzimy, czym pieniądz jest i jak wygląda. Zbadamy, czy pieniądz zawsze musi być z metalu albo z papieru. Zastanowimy się, dlaczego jest tyle różnych pieniędzy na świecie. Zaprosimy także do gry ekonomicznej - będziemy kupować, sprzedawać, handlować, negocjować i robić inne biznesowe rzeczy. Dużo emocji, trochę ruchu, odrobina wiedzy. Warsztaty poprowadzi autor książki "Ekonomia. To, o czym dorośli Ci nie mówią" Boguś Janiszewski.

Noc Naukowców
Budynek główny Uniwersytetu Ekonomicznego
al. Niepodległości 10, 4. piętro
Poznań

„Zostań małym inżynierem!” to eksperymentalne warsztaty wokół książek „Najlepsze eksperymenty” oraz „Mały inżynier”
(30.09, godz. 17:00-18:00 oraz 18:15-19:15, Politechnika Poznańska)


Samodzielnie wykonywanie prostych doświadczeń to świetna zabawa. Wykorzystując znakomite pomysły zawarte w tych książkach, dziecko poczuje się jak prawdziwy inżynier i przekona, że nauki techniczne mogą być ciekawe i łatwe. Nie będą przy tym potrzebne nadzwyczajne urządzenia i trudno dostępne substancje. Przyjdźcie koniecznie - wspólnie poeksperymentujemy i rozbudzimy w Waszych dzieciakach inżynierskie zainteresowania. 

Noc Naukowców
Politechnika Poznańska, Biblioteka PP
Piotrowo 2, Poznań

Więcej informacji o programie na www.poznan.nocnaukowcow.pl/program/

Zapisz się do newslettera
  • Będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i specjalnymi ofertami.
  • Nie ominą Cię informacje o nowościach i bestsellerach.

Szanowny Czytelniku, administratorem Twoich danych osobowych jest Publicat Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu (61-003), przy ul. Chlebowej 24. Po zapisaniu się do newslettera, Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania Cię o nowościach książkowych i przygotowanych przez nas ofertach specjalnych. Dane osobowe będziemy przetwarzać na podstawie wyrażonej zgody. Podanie przez Ciebie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne ale niezbędne do realizacji usługi newslettera. Swoją zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Przysługuje Ci także prawo dostępu do danych oraz ich zmiany. Rozwiń / zwiń