Jesteś tutaj

Spotkanie i warsztaty z Katarzyną Kłosińską!

12-01-2017

Zapraszamy na spotkanie i warsztaty z dr hab. Katarzyną Kłosińską, autorką popularnej audycji „Co w mowie piszczy?” (na podstawie której powstała książka pod tym samym tytułem) oraz autorką książki „Na tropie słów”.

ZAMEK Z KSIĄŻEK. NA TROPIE SŁÓW. WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI Z KATARZYNĄ KŁOSIŃSKĄ
20 stycznia, godz. 15-16:30, Scena Nowa, CK Zamek, Poznań

Spotkanie głównie dla nauczycieli i nauczycielek nauczania początkowego wokół książki „Na tropie słów”, która w sposób odpowiedni dla dzieci i często zabawny objaśnia słowa i słówka, ich pochodzenie i znaczenie, i która z pewnością może pomóc nauczycielom w przeprowadzaniu atrakcyjnych zajęć.
Więcej informacji i zapisy na: zamek.poznan.pl

SPOTKANIE Z KATARZYNĄ KŁOSIŃSKĄ prowadzenie: Anna Misztak, redaktorka naczelna lubimyczytać.pl
20 stycznia o 18:00, Scena Nowa, CK Zamek, Poznań

Panuje opinia, że język polski jest trudny i że stwarza wiele problemów obcokrajowcom, którzy chcą się go nauczyć. A i nas samych coraz częściej ogarniają wątpliwości, czy słusznie używamy takiej a nie innej formy wyrazu, wyrażenia lub zwrotu.
Dostaliśmy naklejkę z logo firmy czy z logiem firmy? Wysyłamy SMS (a może SMS-a?) na numer czy pod numer telefonu? Dlaczego niektóre połączenia wyrazowe (np. pójść na piechotę, dwoje bliźniąt) uznajemy za poprawne, a inne (np. najbardziej optymalny, geneza powstania, efekt końcowy) traktujemy jako błąd? A gdy zastanawiamy się nad dziejami słów i związków wyrazowych, okazuje się, że wiele z nich kryje opowieści o dawnych zwyczajach czy odmiennym od dzisiejszego postrzeganiu świata.

Wspólnie z Katarzyną Kłosińską wyjaśnimy różne językowe wątpliwości i zastanowimy się nad zawiłościami polszczyzny i jej najnowszymi tendencjami. 

Więcej informacji na: zamek.poznan.pl 

Zapisz się do newslettera
  • Będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i specjalnymi ofertami.
  • Nie ominą Cię informacje o nowościach i bestsellerach.

Wybierz co najmniej jedno wydawnictwo:

Szanowny Czytelniku, administratorem Twoich danych osobowych jest Publicat Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu (61-003), przy ul. Chlebowej 24. Po zapisaniu się do newslettera, Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania Cię o nowościach książkowych i przygotowanych przez nas ofertach specjalnych. Dane osobowe będziemy przetwarzać na podstawie wyrażonej zgody. Podanie przez Ciebie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne ale niezbędne do realizacji usługi newslettera. Swoją zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Przysługuje Ci także prawo dostępu do danych oraz ich zmiany. Rozwiń / zwiń

Dofinansowanie z funduszy UE