Jesteś tutaj

Premiera "Kamienia" Kuźmińskich już 14 czerwca!

21-04-2017

Małgorzata i Michał Kuźmińscy powracają z nową książką! Kamień ukaże się już 14 czerwca. To trzeci etnokryminał z Anką Serafin i Bastianem Strzygoniem.

Pierwsza część cyklu, Śleboda (2015), skupiona była wokół morderstwa starego górala z Murzasichla i wstydliwej przeszłości Podhala z czasów okupacji. W Pionku, nominowanym do nagrody dla najlepszej polskiej miejskiej powieści kryminalnej, autorzy zmierzyli się z mitem śląskiego wampira. W najnowszym kryminalne znów podejmują dyskusję o stereotypach, osadzając akcję w romskiej osadzie na Sądecczyźnie, w której znaleziono martwego chłopczyka o jasnej skórze. Wkrótce policja odkrywa, że ukrywana jest tam blondwłosa dziewczynka, a w okolicy zaginęły też inne dzieci. Między Romami a ich sąsiadami od lat zbiera się na burzę. Teraz napięcie aż iskrzy.

Anka Serafin na prośbę policji podejmuje się pomóc w dotarciu do Romów. Zmierzy się nie tylko z murem milczenia, ale i z własnymi wyobrażeniami o swojej roli jako antropologa. Tymczasem Bastian Strzygoń, dziennikarz śledczy, jednym kamieniem porusza lawinę. W dodatku wokół osady zaczyna krążyć pewna funkcjonariuszka służb specjalnych...

Wzajemna obcość, lęk i niezrozumienie to nie koniec kłopotów lokalnej społeczności. Jakie jeszcze tajemnice kryje z pozoru sielska kraina i jak daleko one sięgają? Co jest faktem, a co uprzedzeniem? I czy kogoś obchodzi jeszcze prawda, gdy rozkręca się spirala nienawiści?

 

Zapisz się do newslettera
  • Będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i specjalnymi ofertami.
  • Nie ominą Cię informacje o nowościach i bestsellerach.

Wybierz co najmniej jedno wydawnictwo:

Szanowny Czytelniku, administratorem Twoich danych osobowych jest Publicat Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu (61-003), przy ul. Chlebowej 24. Po zapisaniu się do newslettera, Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania Cię o nowościach książkowych i przygotowanych przez nas ofertach specjalnych. Dane osobowe będziemy przetwarzać na podstawie wyrażonej zgody. Podanie przez Ciebie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne ale niezbędne do realizacji usługi newslettera. Swoją zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Przysługuje Ci także prawo dostępu do danych oraz ich zmiany. Rozwiń / zwiń

Dofinansowanie z funduszy UE