Jesteś tutaj

Ove Løgmansbø to pseudonim Remigiusza Mroza!

03-03-2017

Ove Løgmansbø, autor trzech kryminałów z Wysp Owczych, to tak naprawdę… REMIGIUSZ MRÓZ! Najpopularniejszy polski pisarz młodego pokolenia postanowił spróbować swoich sił w roli autora skandynawskich kryminałów.

Remigiusz Mróz, nie ujawniając swojej prawdziwej tożsamości, wysłał do wybranych wydawnictw kryminał rozgrywający się na Wyspach Owczych. Przedstawił się jako debiutujący pisarz, którego matka pochodzi z Polski, a ojciec jest rodowitym Farerem. Opisywał, że woli wydać powieść w Polsce, bo rynek wydawniczy na archipelagu jest niewielki i zdominowany przez autorów zagranicznych. Wydawnictwo Dolnośląskie zdecydowało się na wydanie debiutu, ubiegając inne oficyny. „Enklawa” ukazała się w marcu 2016 i została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników. Jesienią ukazał się „Połów”, a już 15 marca wydany zostanie „Prom”.  Wszystkie trzy powieści dostępne są również w formie e-booków oraz audiobooków, czytanych przez Marka Kalitę.

Remigiusz Mróz wpisuje się w literacką tradycję publikowania pod pseudonimem. Na taką grę z czytelnikami zdecydowała się chociażby J.K. Rowling, która wydała trzy kryminały jako Robert Galbraith.  Polski pisarz wraz z wydawnictwem zdecydował się na ujawnienie swojej tożsamości, gdyż dalsze utrzymanie pseudonimu w tajemnicy okazało się niełatwym zadaniem.

Zainteresowanych historią ujawnienia pseudonimu zapraszamy na strony:

dziendobry.tvn.pl

remigiuszmroz.pl/ove-logmansbo/ 

Zapisz się do newslettera
  • Będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i specjalnymi ofertami.
  • Nie ominą Cię informacje o nowościach i bestsellerach.

Wybierz co najmniej jedno wydawnictwo:

Szanowny Czytelniku, administratorem Twoich danych osobowych jest Publicat Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu (61-003), przy ul. Chlebowej 24. Po zapisaniu się do newslettera, Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania Cię o nowościach książkowych i przygotowanych przez nas ofertach specjalnych. Dane osobowe będziemy przetwarzać na podstawie wyrażonej zgody. Podanie przez Ciebie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne ale niezbędne do realizacji usługi newslettera. Swoją zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Przysługuje Ci także prawo dostępu do danych oraz ich zmiany. Rozwiń / zwiń

Dofinansowanie z funduszy UE