Jesteś tutaj

Jo Nesbø we Wrocławiu. Tłumy fanów na spotkaniu z norweskim pisarzem!

25-04-2016

Jo Nesbø, bestsellerowy norweski autor kryminałów, 23 kwietnia przyjechał do Wrocławia na zaproszenie Wydawnictwa Dolnośląskiego, Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016.

Na spotkanie w Teatrze Capitol przybyły tłumy fanów, wielu z nich przyjechało spoza Wrocławia, by na żywo zobaczyć ulubionego pisarza.  Nesbø opowiedział o swoich inspiracjach, warsztacie pisarskim, a także ekranizacji „Pierwszego śniegu” z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Najwięcej emocji wśród uczestników wzbudziła ogłoszona przez autora informacja, że już w przyszłym roku pojawi się nowa powieść z Harrym Hole, niepokornym śledczym z Oslo.

Pretekstem do przyjęcia zaproszenia przez Jo Nesbø był Projekt SZEKSPIR, w ramach którego uznani pisarze opowiadają na nowo dzieła Szekspira, by uczcić 400. rocznicę jego śmierci.  Do tej niezwykłej inicjatywy dołączyli już m.in. Margaret Atwood, Gillian Flynn, Jeanette Winterson czy Howard Jacobson. Jo Nesbø stworzy powieść inspirowaną „Makbetem”. 

Zobacz krótką fotorelację na fanpage'u: www.facebook.com 

 

 

Zapisz się do newslettera
  • Będziesz na bieżąco z naszymi promocjami i specjalnymi ofertami.
  • Nie ominą Cię informacje o nowościach i bestsellerach.

Szanowny Czytelniku, administratorem Twoich danych osobowych jest Publicat Spółka Akcyjna z siedzibą w Poznaniu (61-003), przy ul. Chlebowej 24. Po zapisaniu się do newslettera, Twoje dane osobowe będziemy przetwarzać w celu informowania Cię o nowościach książkowych i przygotowanych przez nas ofertach specjalnych. Dane osobowe będziemy przetwarzać na podstawie wyrażonej zgody. Podanie przez Ciebie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne ale niezbędne do realizacji usługi newslettera. Swoją zgodę możesz wycofać w każdym momencie. Przysługuje Ci także prawo dostępu do danych oraz ich zmiany. Rozwiń / zwiń

Dofinansowanie z funduszy UE